Dni Czerwieńska – korowód, turniej szkół, festiwal gier zapomnianych

Tegoroczny korowód to feeria barw, dźwięków i setki cudownych motylków. Dzieci – motyle odebrały klucze od bram miasta z rąk Pana Burmistrza Piotra Iwanusa i przemaszerowały ulicami Czerwieńska, aby rozegrać jedenasty już Gminny Turniej Szkół Podstawowych o Puchar Przechodni Burmistrza Czerwieńska. Drużyny zmagały się w przeróżnych zabawnych konkurencjach sportowych, musiały się też wykazać wiedzą o naszej gminie oraz znajomością lektury „Akademia pana Kleksa”. Po bardzo emocjonującej rywalizacji zwyciężyli uczniowie z Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku, II miejsce zdobyła drużyna z NSP w Płotach, III miejsce  – SP Nietków, IV miejsce – SP Nietkowice, V miejsce – SP Leśniów Wielki. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharem, a także nagrodą finansową w wysokości 1200 złotych. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali puchary, dyplomy oraz kosze pełne słodkości. W doskonałych humorach i wspaniałej atmosferze dzieci odjechały do swoich miejscowości.

O godzinie 15 na boisku przy Zalewie postał „Bajkowy świat zabawy”, a w nim: konkursy plastyczne, zabawy sportowe, nauka skręcania balonów, bańki mydlane, malowanie buziek i festiwal gier zapomnianych, czyli gra w klasy, państwa miasta, kapsle, gumę. Z dziećmi bawiły się przecudnej urody motylki z MGOK. Na deser – teatralna uczta, czyli spektakl interaktywny „Czego nie wiecie o smokach” w wykonaniu Teatru Rozrywki „Trójkąt” z Zielonej Góry. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami, a zwycięzcy konkursów nagrodami.

23 czerwca 2017

Dni Czerwieńska, Wydarzenia kulturalne

bańki mydlane, Czerwieńsk, Dni, gra w klasy, korowód, święto miasta, turniej szkolny