Inauguracja Roku Kulturalnego 2019 / 2020

„Dzięki kulturze życie człowieka jest prawdziwie ludzkie”

Jan Paweł II

Od czternastu już lat, zawsze w październiku Ośrodek Kultury w Czerwieńsku jest miejscem uroczystego spotkania czerwieńskich twórców i animatorów kultury. Inauguracja Roku Kulturalnego, to świetna okazja, by spotkać się, porozmawiać i podziękować wszystkim tym, dla których kultura jest ważna. Wyrazy uznania skierowano do firm i osób, które wspierają działalność kulturalną w naszej gminie, a także do instruktorów i opiekunów placówek wiejskich, zespołów śpiewaczych, Kół Gospodyń Wiejskich, Rad Sołeckich oraz wszystkich zaangażowanym w organizację imprez kulturalnych tworzonych przez MGOK.

Na scenie zaprezentowała się Małgosia Żmuda, laureatka tegorocznego PRO ARTE oraz bardzo młodzi tancerze ze szkoły tańca MEGA DANCE, w żywiołowym rock and rollu. Wystąpili też jubilaci – Formacja Artystyczna Sześciopak, którzy obchodzą w tym roku swoje dziesiąte urodziny.

Tradycyjnie już, podczas inauguracji roku kulturalnego, wręczana jest statuetka „Przyjaciel kultury”. Ten honorowy tytuł przyznawany jest osobom, instytucjom bądź organizacjom szczególnie wspierającym działania na rzecz kultury czerwieńskiej. Statuetkę wraz z certyfikatem odebrała Pani Żaneta Przychodzka w imieniu prezesa firmy TOP POINT. Dziękujemy!

Zakończenie wieczoru to niezwykła podróż muzyczna… Porywające operetkowo – musicalowe widowisko w wykonaniu zespołu Artes Ensemble. Widzowie przenieśli się w świat operetki, artystycznych salonów i miłosnych intryg. Całości dopełniały przepiękne, charakterystyczne dla poszczególnych stylów i gatunków muzycznych kostiumy wykonawców, dodające koncertowi czaru i blasku. W programie zabrzmiały najpiękniejsze arie z operetek mistrzów gatunku: J. Straussa, F. Lehara, N. Dostala,  G. Bizeta.

Ekipa MGOK serdecznie dziękuje za wspólnie spędzony rok i zaprasza do korzystania z naszej oferty oraz do współtworzenia wydarzeń artystycznych w nowym sezonie!

13 listopada 2019

Czerwieńsk, Inauguracja Roku Kulturalnego, koncert, MGOK, muzyka, piosenka, scena