sidearea-img-1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.
sidearea-img-2 sidearea-img-3 sidearea-img-4 sidearea-img-5

Recent News

Newsletter

[contact-form-7 id="2374"]
sekretariat@mgok.czerwiensk.pl

Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

Lubuskie Konfrontacje Artystyczne, to cykl wydarzeń o charakterze przeglądów, adresowanych do dzieci i młodzieży szkolnej województwa lubuskiego, realizujących swoje twórcze zainteresowania w różnych dziedzinach sztuki. Projekt ma na cel popularyzację amatorskiej twórczości artystycznej dzieci i młodzieży, a także ich artystyczną edukację. Realizowany jest przez ośrodki kultury województwa lubuskiego, przynależące do Zrzeszenia Lubuskich Instytucji Kultury. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Czerwieńsku jest współtwórcą Programu i jego realizatorem we wszystkich dziedzinach sztuki na etapie gminnym (Czerwieńskie Konfrontacje Artystyczne) oraz – na etapie powiatowym LKA – PIOSENKA.

Konkurs recytatorski

Do etapu gminnego konkursu recytatorskiego, zgłosiło się 51 uczestników.  Rada Artystyczna, pod kierownictwem Małgorzaty Wower, aktorki i pedagoga, biorąc pod  uwagę opanowanie tekstu, dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa, wyłoniła laureatów, reprezentujących naszą gminę na przeglądach powiatowych w Bojadłach (LKA) i Zielonej Górze (PRO ARTE):

1.Michalina Musiałowska / SP Czerwieńsk

 1. Natalia Bernacka, SP Nietków
 2. Oliwia Zegadło, SP Leśniów Wieki
 3. Wiktor Kaszewski, SP Czerwieńsk
 4. Zuzanna Paprzycka, SP Czerwieńsk
 5. Lena Kluj, SP Czerwieńsk
 6. Noemi Kowalska, SP Czerwieńsk
 7. Agata Stanisławiszyn, SP Czerwieńsk
 8. Agata Dłubała, SP Czerwieńsk

Przyznano także wyróżnienia:

 1. Natalia Śliwińska, SP Nietków
 2. Hubert Jokś, SP Czerwieńsk
 3. Zofia Jarosz, SP Czerwieńsk
 4. Maria Rutkowska, SP Czerwieńsk
 5. Urszula Miczek, SP Czerwieńsk
 6. Zofia Dydak-Kaleta, SP Nietkowice
 7. Zuzanna Małyszka, SP Nietkowice
 8. Maja Ciukowska, SP Nietków
 9. Gabriela Drzewiecka, SP Nietków
 10. Nadia Frączak, SP Leśniów Wielki
 11. Katarzyna Dopadło, SP Czerwieńsk
 12. Patrycja Góralczyk, SP Czerwieńsk

Aby nasi laureaci „doszlifowali” swoje talenty, w MGOK zorganizowano dla nich na warsztaty z kultury żywego słowa, które poprowadziła aktorka, Pani Małgosia Wower. Młodzi adepci sztuki recytatorskiej, dowiedzieli się jak usprawniać aparat mowy i dbać o kulturę wypowiedzi. W trakcie zajęć uczestnicy wykonywali ćwiczenia oddechowe, dykcyjne i emisyjne, które wpływają na wyraźne mówienie. Uzbrojeni w nowe umiejętności, bez kompleksów, nasi reprezentanci pojechali na przeglądy powiatowe do Bojadeł (LKA) i Zielonej Góry (PRO ARTE).

W Bojadłach, nominację do finału LKA wywalczyła Zuzia Paprzycka, a wyróżnione zostały: Lena Kluj, Natalia Bernacka i Agata Dłubała. Natomiast w Zielonej Górze, nominacje do finału PRO ARTE wywalczyła Natalia Bernacka i Agata Dłubała, a wyróżniono Michalinę Musiałowską, Wiktora Kaszewskiego, Zuzannę Paprzycką i Agatę Stanisławiszyn.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach!

 

Konkurs taneczny

Zgłoszenia do etapu gminnego konkursu tanecznego odbyły się w trybie online. Rada Artystyczna zakwalifikowała do przeglądu powiatowego aż trzy formacje taneczne z Czerwieńska: Flying Girls, Need for Speed oraz New York i z wielką radością informujemy, że wszystkie trzy zakwalifikowały się do finału, który już 28 kwietnia w Nowej Soli. Trzymamy kciuki!

 

Konkurs wokalny

33 uczestników etapu gminnego konkursu wokalnego, sprawiło, że pierwszy dzień wiosny był cudownie rozśpiewany i pełen pozytywnej energii. A jako, że poziom był niezwykle wyrównany, Rada Artystyczna miała wielki kłopot z wyłonieniem zwycięzców.  Do przeglądu powiatowego nominowano aż dziesięcioro uczestników!:

 1. Zofia Grudzień, Przedszkole Czerwieńsk
 2. Natalia Bernacka, SP Nietków
 3. Wojciech Lebioda, SP Czerwieńsk
 4. Zuzanna Paprzycka, SP Czerwieńsk
 5. Maria Rutkowska, SP Czerwieńsk
 6. Nina Brzostowicz, SP Nietkowice
 7. Weronika Przybyła, SP Czerwieńsk
 8. Małgorzata Żmuda, MGOK Czerwieńsk
 9. Paulina Lewkowicz-Głodek, MGOK Czerwieńsk
 10. Zespół wokalno-instrumentalny Rezonans, WDK Nietków

Przyznano także 5 wyróżnień:

 1. Hania Świątkiewicz, Przedszkole Czerwieńsk
 2. Maja Zebel, MGOK Czerwieńsk
 3. Zuzanna Jokś, SP Czerwieńsk
 4. Patrycja Michalska, MGOK Czerwieńsk
 5. Zespół wokalno – instrumentalny „Tęcza”, SP Nietków

Dla laureatów konkursu wokalnego także zorganizowane zostały warsztaty, podczas których mali wokaliści doskonalili swój warsztat, pracowali nad emisją głosu, dykcją, artykulacją, intonacją i oddechem, uczyli się pracy z mikrofonem i obycia scenicznego. Warsztaty poprowadziła Pani Bożena Wesołowska i zrobiła to doskonale, o czym świadczą wyniki przeglądu powiatowego, który odbył się 8 kwietnia w Czerwieńsku!

Gościliśmy w MGOK młodych artystów z gmin: Sulechów, Babimost, Kargowa, Bojadła i Zabór. Rada Artystyczna, po wysłuchaniu wszystkich uczestników, obradowała długo, gdyż wyłonić tę najlepszą spośród tak wielu świetnych prezentacji, to wielka sztuka. A któż oceniał naszą uzdolnioną młodzież? Oto skład Rady Artystycznej:

 1. Jadwiga Macewicz – pedagog, muzyk, wokalistka, kompozytorka. Chojnowianka, od wielu lat mieszkająca w Zielonej Górze. Współpracuje z wieloma instytucji kultury na wielu polach. Koncertuje solo i występuje w wielu projektach muzycznych.
 2. Tomasz Łupak – laureat wielu konkursów recytatorskich, finalista festiwalu piosenki aktorskiej we Wrocławiu, finalista konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie i dwukrotny laureat festiwalu „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze. Reżyser wielu spektakli kabaretowych i muzycznych, także reżyser filmowy. Członek kabaretu K2.
 3. Lech Popławski – wokalista, multiinstrumentalista. Absolwent wokalistyki Jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Pedagog na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Po długiej i burzliwej dyskusji, Rada Artystyczna ustaliła wyniki.

Przyznano 4 nominacje do finału:

 1. Natalia Bernacka, SP Nietków (kat. I)
 2. Alicja Wierzejewska, ZSP Kargowa (kat. II)
 3. Anita Trocholepsza, Zespół Edukacyjny – Podmokle Małe (kat. III)
 4. Małgorzata Żmuda, MGOK Czerwieńsk (kat. IV)

Przyznano także 6 wyróżnień:

 1. Paulina Kubiak, GOK Babimost (kat. II)
 2. Zuzanna Paprzycka, SP Czerwieńsk (kat. II)
 3. Nina Brzostowicz, SP Nietkowice (kat.III)
 4. Oliwia Wilczyńska, Sulechowski Dom Kultury (kat. III)
 5. Dominik Tomys, ZSP Kargowa (kat.III)
 6. Paulina Lewkowicz – Głodek, MGOK Czerwieńsk (kat.IV)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki oraz przydatne gadżety. Nominowani otrzymali nagrody rzeczowe: tablety (I i II kategoria) oraz aparaty fotograficzne (III i IV kategoria), a także bony upominkowe o wartości 50 zł do zrealizowania w klubach empik.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w finale, który już niebawem w Zielonej Górze!

Date

22 czerwca 2022

Category

Wydarzenia kulturalne

Tags

CKA, fotografia, LKA, piosenka, plastyka, recytacja, teatr

Translate »