sidearea-img-1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.
sidearea-img-2 sidearea-img-3 sidearea-img-4 sidearea-img-5

Recent News

Newsletter

[contact-form-7 id="2374"]
sekretariat@mgok.czerwiensk.pl

Partnerskie Dni Czerwieńska

Korowód „Mali patrioci”

Tegoroczny korowód odbył się pod hasłem „Mali patrioci” – to dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Po odebraniu klucza od bram miasta z rąk Pana Burmistrza Piotra Iwanusa, biało – czerwony korowód przemaszerował ulicami Czerwieńska, aby rozegrać 12. Gminny Turniej Szkół Podstawowych o Puchar Przechodni Burmistrza Czerwieńska. Drużyny zmagały się w przeróżnych zabawnych konkurencjach sportowych, musiały się też wykazać wiedzą w zakresie odzyskania przez Polskę niepodległości. Po bardzo emocjonującej rywalizacji zwyciężyli uczniowie z Szkoły Podstawowej w Nietkowicach, II miejsce zdobyła drużyna SP w Czerwieńsku, III miejsce – SP Nietkówdobyła drużyna z NSP w Płotach, III miejsce  – SP Nietków, IV miejsce – NSP Płoty, V miejsce – SP Leśniów Wielki. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharem, a także nagrodą finansową w wysokości 1200 złotych. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali puchary, dyplomy oraz słodkie upominki. W doskonałych humorach i wspaniałej atmosferze dzieci odjechały do swoich miejscowości.

Bardzo Fajny Klown i  podwórkowe gry zapomniane

O godzinie 15 na boisku przy Zalewie postał „Bajkowy świat zabawy”, a w nim: konkursy plastyczne, zabawy sportowe, nauka skręcania balonów, bańki mydlane, malowanie buziek i festiwal gier zapomnianych, a także stoiska animacyjne, na których można było sprawdzić celność, spryt i umiejętności manualne. Z dziećmi bawił się klown Bodzio czyli „Bardzo Fajny Klown”. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami, a zwycięzcy konkursów nagrodami.

Sportowo – artystyczna sobota

W sobotnie przedpołudnie rozegrano polsko – niemieckie turnieje sportowe. Zawodnicy zmagali się w takich konkurencjach, jak: w szachy, siatkówka, tenis stołowy i tenis ziemny oraz piłka nożna. Sobota, obok zmagań sportowych, to również prezentacje sceniczne. Na scenie królowała pozytywna energia, tysiące uśmiechów i fantastyczna magia tańca i piosenki.

Propozycje, jakie przygotowaliśmy na sobotni wieczór były ogromną dawką dobrego humoru i świetnej muzyki. Wystąpił niepowtarzalny kabaret ZACHODNI, a gwiazdą tegorocznych Dni Czerwieńska była Kasia Wilk z zespołem. Sobotni wieczór zakończyła dyskoteka, fantastycznie poprowadzona przez rodzimego DJ-a, Dominika Brzezickiego.

Biesiada z patriotyczną nutą

W tegorocznym festiwalu wzięło udział 20 zespołów, a motywem przewodnim była – dla uświetnienia 100-lecia niepodległości – piosenka patriotyczna. Festiwal rozpoczął koncert muzyki niemieckiej i europejskiej w wykonaniu „Eugena Mersteina”. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników festiwalu, jurorzy udali się na naradę, a na scenie pojawił się zespół Rezonans, laureat poprzedniej edycji festiwalu. Po naradzie, Rada Artystyczna w składzie: Jadwiga Macewicz  – przewodnicząca oraz Eugen Merstein i Marek Kieloch oraz ogłosiła werdykt, przyznając Grand Prix tegorocznego festiwalu zespołowi Złote Łany z Bożnowa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe, a gdy emocje związane z ogłoszeniem wyników nieco opadły, na scenie pojawiła się… Maryla.  Właściwie była to tzw. „Druga Maryla” czyli sobowtór Maryli Rodowicz, jednakże głos, wygląd i kreacja sceniczna sprawiły, że widzowie do końca nie byli pewni czy to aby nie prawdziwa, pierwsza dam polskiej piosenki. Przy znanych i lubianych hitach (m.in. „Niech żyje bal”, „Małgośka”, „Szparka sekretarka”, „Sing sing”, „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”), we wspaniałych nastrojach, publiczność bawiła się, śpiewając razem z „Marylą”.

Date

22 sierpnia 2018

Category

Wydarzenia kulturalne

Tags

biesiada, Czerwieńsk, dni czerwieńska, Drebkau, festiwal, festyn, koncert, konkurs, korowód, mecz, MGOK, muzyka, partnerstwo, piosenka, rozrywka, scena, siatkówka, Sześciopak, turniej, współpraca, wypoczynek, zabawa, zespół śpiewaczy, zespół wokalny

Translate »