Lubuskie Konfrontacje Artystyczne – piosenka, przegląd powiatowy

Lubuskie Konfrontacje Artystyczne – Piosenka, przegląd powiatowy 2022 przeszły do historii. To była prawdziwa uczta dla duszy.
Dziękujemy uczestnikom za dostarczenie nam tylu emocji i wzruszeń. Rada Artystyczna obradowała długo, gdyż wyłonić tę najlepszą spośród tak wielu świetnych prezentacji, to wielka sztuka.
Któż musiał tego dokonać? Oto skład Rady Artystycznej:
1. Przewodnicząca Rady Artystycznej: Jadwiga Macewicz – pedagog, muzyk, wokalistka, kompozytorka. Chojnowianka, od wielu lat mieszkająca w Zielonej Górze. Współpracuje z wieloma instytucji kultury na wielu polach. Koncertuje solo i występuje w wielu projektach muzycznych.
2. Tomasz Łupak – laureat wielu konkursów recytatorskich, finalista festiwalu piosenki aktorskiej we Wrocławiu, finalista konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie i dwukrotny laureat festiwalu „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze. Reżyser wielu spektakli kabaretowych i muzycznych, także reżyser filmowy. Członek kabaretu K2.
3. Lech Popławski – wokalista, multiinstrumentalista. Absolwent wokalistyki Jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Pedagog na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Po długiej i burzliwej dyskusji, Rada Artystyczna ustaliła wyniki.
Przyznano 4 nominacje do finału:
1. Natalia Bernacka, SP Nietków (kat. I)
2. Alicja Wierzejewska, ZSP Kargowa (kat. II)
3. Anita Trocholepsza, Zespół Edukacyjny – Podmokle Małe (kat. III)
4. Małgorzata Żmuda, MGOK Czerwieńsk (kat. IV)
Przyznano także 6 wyróżnień:
1. Paulina Kubiak, GOK Babimost (kat. II)
2. Zuzanna Paprzycka, SP Czerwieńsk (kat. II)
3. Nina Brzostowicz, SP Nietkowice (kat.III)
4. Oliwia Wilczyńska, Sulechowski Dom Kultury (kat. III)
5. Dominik Tomys, ZSP Kargowa (kat.III)
6. Paulina Lewkowicz – Głodek, MGOK Czerwieńsk (kat.IV)
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki oraz przydatne gadżety. Nominowani otrzymali nagrody rzeczowe: tablety (I i II kategoria) oraz aparaty fotograficzne (III i IV kategoria), a także bony upominkowe o wartości 50 zł do zrealizowania w klubach empik. Nagrody wręczył Starosta powiatu zielonogórskiego, Pan Krzysztof Romankiewicz.

14 czerwca 2022

CKA, LKA, piosenka