sidearea-img-1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.
sidearea-img-2 sidearea-img-3 sidearea-img-4 sidearea-img-5

Recent News

Newsletter

[contact-form-7 id="2374"]
sekretariat@mgok.czerwiensk.pl

Prezentacje wokalne naszej najzdolniejszej młodzieży, występy zespołów śpiewaczych, zmagania sportowe, spektakle taneczne, to zaledwie część atrakcji jakie przygotował Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Czerwieńsku wraz z Radą Sołecką ora Kołem Gospodyń Wiejskich, w ramach dorocznego Święta Plonów, które w roku bieżącym odbędzie się 17 sierpnia w przepięknym parku dworskim w Laskach.

Uroczystości rozpoczniemy o godzinie 13:30, mszą plenerową na boisku, skąd  po poświęceniu wieńców, korowód dożynkowy przemaszeruje do pięknego, laskowskiego parku dworskiego.

Tam odbędzie się tradycyjny ceremoniał dożynkowy, podczas którego Starostowie Dożynek przekażą symboliczny bochen chleba na ręce gospodarza gminy, rozstrzygnięty też zostanie, tradycyjny konkurs, na najpiękniejszy wieniec dożynkowy (regulamin konkursu w zakładce: „do pobrania”)

Nieodłącznym punktem programu dożynkowego jest Turniej Sołectw, w którym drużyny poszczególnych wsi zmagać się będą w różnych, zabawnych konkurencjach sportowych i artystycznych.  Nie zabraknie atrakcji dla dzieci; dmuchane zamki, pyszne lody. Do tańca porwie Zespół „Alibi” z ponadczasowym repertuarem wybitnych polskich kompozytorów i wykonawców, z „Marylą” w roli głównej, która porwie nas zapewne na  „Kolorowe jarmarki” i do „Małgośki”, a może do „Pociągu byle jakiego” nas porwie… A potem, gdy sił wystarczy do dożynkowych harców porwie nas – jak zwykle brawurowo – DJ SIGMA!

Prognozujemy fantastyczną atmosferę i przewspaniałą zabawę!

Serdecznie zapraszamy!

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »