sidearea-img-1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.
sidearea-img-2 sidearea-img-3 sidearea-img-4 sidearea-img-5

Recent News

Newsletter

[contact-form-7 id="2374"]
sekretariat@mgok.czerwiensk.pl

Młodzieżowy zespół wokalno – instrumentalny REZONANS

Zespół REZONANS powstał we wrześniu 2010 r. przy WDK w Nietkowie. Opiekunem muzycznym, od początku istnienia zespołu jest Pani Iwona Klamecka (603273567), a skład zespołu to kilkunastoosobowa grupa młodzieży szkolnej, pełnej zapału i wiary w to, że odniosą sukces.

Zespół debiutował na Przeglądzie Muzycznym „Wiolinowe Spotkania„, na którym otrzymał nominację do przeglądu powiatowego. Pierwszym sukcesem zespołu było wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Czerwieńsku oraz wyróżnienie na muzycznym przeglądzie Piosenki Ludowej w Pieskach. W grudniu 2011r. z powodzeniem zespół występował na świątecznym koncercie w Zielonej Górze .    Kolejny sezon rozpoczął się dla zespołu bardzo korzystnie. W Gościeszowicach, na XVII Lubuskim Festiwalu Zespołów i Grup Śpiewaczych „Pejzaż muzyką malowany„, zespół nagrodzony został tytułem Laureata Przeglądu. Udany koncert miał też miejsce podczas obchodów Partnerskich Dni Czerwieńska, a na XVI Festiwalu Grup Śpiewaczych w Trzcielu „Szparagowe Żniwa” zespół wyśpiewał sobie wyróżnienie. REZONANS występował również na Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru „Ziemia i Pieśń” w Szprotawie. Ponadto zespół kilkakrotnie był zapraszany na Winobraniowe występy w Zielonej Górze.

Rok 2015 to pasmo sukcesów. Zespół otrzymał nominację do Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Pro Arte” w Czerwieńsku, a na  IX Festiwalu „Mundurowo na ludowo” w Górzynie spośród 27 zespołów REZONANS wyśpiewał sobie II miejsce oraz otrzymał nagrodę od Starosty Żarskiego. Udział w  XIX Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim na długo pozostanie w pamięci członków zespołu, bo REZONANS zdobył tam Grand Prix Festiwalu!

Zespół występował również poza granicami kraju – został zaproszony do Niemiec (Greifenhain) w ramach współpracy międzynarodowej Gminy Czerwieńsk. Ponadto zespół udziela się charytatywnie biorąc  systematycznie co roku udział w Akcji WOŚP.

Zespół działa przy WDK w Nietkowie. Próby odbywają się w każdy piątek. Zespół samodzielnie pisze teksty autorskie oraz komponuje własne aranżacje muzyczne. Repertuar jest bardzo bogaty i urozmaicony; pieśni ludowe, patriotyczne, biesiadne, cygańskie, młodzieżowe oraz kolędy. W lipcu ukazał się artykuł w Gazecie Lubuskiej, dotyczący licznych sukcesów  oraz osiągnięć muzycznych zespołu Rezonansw 2016 r. zespół otrzymał wyróżnienie na Powiatowym Konkursie Piosenki „Pro Arte”  w Sulechowie .

 Rok 2016 to kolejne pasmo sukcesów;  Gran Prix na X Jubileuszowym Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Czerwieńsku, III miejsce  Gościeszowicach,  tytuł Laureata w Trzcielu oraz w Pieskach, II miejsce na festiwalu w Skwierzynie.

Skład personalny zespołu : I głos -Klaudia Frątczak , Sandra Jadczak, Justyna Wilczak, Barbara Stasiuk, II głos: Aleksandra Kozłowska, Monika Rzeszutek, Klaudia Zaboklicka. Instrumentarium w zespole:  bębęn jamba – Inez Rudnicka, gitara klasyczna –Dawid Popenda, keyboard – Aleksandra Brzezińska .

Date

5 lipca 2017

Category

Sekcje i zespoły

Tags

biesiada, Czerwieńsk, dni czerwieńska, festiwal, festyn, korowód, MGOK, muzyka, Nietków, piosenka, pro arte, Rezonans, scena, zabawa, zespół wokalny

Translate »