sidearea-img-1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.
sidearea-img-2 sidearea-img-3 sidearea-img-4 sidearea-img-5

Recent News

Newsletter

[contact-form-7 id="2374"]
sekretariat@mgok.czerwiensk.pl

Dzień Dziecka z kulturą!

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. /J. Korczak/

Piękna, słoneczna pogoda, moc atrakcji i szerokie uśmiechy, czyli Dzień Dziecka z kulturą w wykonaniu Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury.

Impreza w zupełnie nowym miejscu, nad pięknym, czerwieńskim zalewem, spodobała się bardzo mieszkańcom naszej gminy, a przede wszystkim tym, do których była skierowana – Dzieciom. Plac nad zalewem zamieniono w wielki park rozrywki; ogromne gry planszowe, dmuchane zamki, mega bańki mydlane, zabawy z klanzą, balonowe upominki, pląsy z udziałem „Psa Goofy`ego”, wata cukrowa i, oczywiście, malowanie buziek. Nie zabrakło  pokazów tanecznych uczestników sekcji MGOK, a także warsztatów plastycznych, na których tworzono plakaty o tematyce profilaktycznej. Odwiedzili nas też Druhowie z OSP Czerwieńsk, sprawiając najmłodszym mnóstwo radości poprzez możliwość wycelowania wodą z węża w strażaka. Z dużym zainteresowaniem dzieci słuchały także Kasi Lewandowskiej, która tłumaczyła i pokazywała, jak udzielić fachowo pierwszej pomocy i właściwie przeprowadzić resuscytację. Wisienką na strażackim torcie, nie tylko dla chłopców, była możliwość ujrzenia na własne oczy, co skrywa wielkie, czerwone auto.

Niemniejszym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psów  policyjnych.  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija oraz TILI – pies patrolowo tropiący z zielonogórskiej komendy, to bardzo zgrany duet, który dał pokaz umiejętności posłuszeństwa i agresji.  Opanowanie tych zdolności jest niezbędne podczas codziennej służby i ochrony policjanta, który przystępuje do legitymowania niebezpiecznych osób, zatrzymuje groźnych i agresywnych przestępców lub uczestniczy w zabezpieczeniu imprezy masowej. Towarzyszyła im suczka ORA, która dopiero uczy się policyjnego rzemiosła.

Na zakończenie tego cudownego popołudnia, wjechała piniata wypełniona po brzegi cukierkami. Zmagania z nią troszkę trwały, ale któż by jej nie dał rady, jak nie nasze dzielne Maluchy!

Słoneczna pogoda i przygotowane przez Dom Kultury darmowe atrakcje wywołały uśmiech na każdej, nie tylko małej, buźce. Nowe miejsce organizacji imprez także bardzo przypadło wszystkim do gustu. Całość spełniła oczekiwania najbardziej wymagających uczestników imprezy.

Organizator – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury Druhom z OSP Czerwieńsk, Komendzie Powiatowej Policji w Zielonej Górze oraz Prezesowi spółki POMAK za pomoc w organizacji najpiękniejszego, najwdzięczniejszego święta w roku!

Date

22 czerwca 2022

Category

Wydarzenia kulturalne

Tags

dzień dziecka, MGOK, zabawa

Translate »