sidearea-img-1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.
sidearea-img-2 sidearea-img-3 sidearea-img-4 sidearea-img-5

Recent News

Newsletter

[contact-form-7 id="2374"]
sekretariat@mgok.czerwiensk.pl

PRO ARTE 2019

Program Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE jest realizowany w województwie lubuskim przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze we współpracy z domami, ośrodkami i centrami kultury. Wspiera edukację kulturalną dzieci i młodzieży uczęszczających do lubuskich szkół. Celem programu jest diagnoza, integracja i promocja najciekawszych zjawisk kulturowych amatorskiego ruchu artystycznego oraz integracja osób i instytucji współrealizujących program.

Lubuski Konkurs Recytatorski

Do eliminacji gminnych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 25 lutego w MGOK, zgłosiło się 52 wykonawców z terenu miasta i gminy Czerwieńsk. Rada Artystyczna, biorąc pod uwagę opanowanie tekstu, dobór repertuaru, interpretację oraz kulturę słowa przyznało wyróżnienia: Łucji Kujawie, Noemi Kowalskiej, Kamili Jóźwiak, Sewerynowi Kozikowi, Agacie Dłubale, Martynie Gańko oraz Beacie Zaboklickiej.

Nominacje do dalszego etapu konkursu otrzymali:

I kategoria wiekowa (klasy I – III): Wiktor Kaszewski, Zuzanna Badecka i Zuzanna Paprzycka.

II kategoria wiekowa (klasy IV – VI): Agata Stanisławiszyn, Lidia Węclewicz i Kinga Stec.

III kategoria wiekowa (klasy VII SP i gimnazja): Justyna Wilczak, Aleksander Pietryka i Paulina Dwornicka.

Nominowani wzięli udział w przeglądzie powiatowym, który odbył się 28 lutego w Nowogrodzie Bobrzańskim i radością informujemy, że Aleksander Pietryka zdobył tam wyróżnienie, a Zuzanna Paprzycka, Agata Stanisławiszyn oraz Lidka Węclewicz otrzymały nominacje do finału! Gratulujemy!

Lubuski Festiwal Piosenki

Eliminacje gminne do Lubuskiego Festiwalu Piosenki (26 lutego) obfitowały w wyróżnienia i nominacje. W scenicznych zmaganiach wzięło udział 35 wykonawców! Jury przyznało 7 wyróżnień: Wiktorowi Kaszewskiemu, Paulinie Lewkowicz – Głodek, Patrycji Michalskiej, Rozalii Pukackiej, Aleksandrze Kozłowskiej, Klaudii Frątczak oraz zespołowi wokalno – instrumentalnemu.

Nominacje do konkursu powiatowego otrzymali:

I i II grupa wiekowa: Wojtek Lebioda, Zuzanna Paprzycka, Weronika Przybyła i Wiktoria Paprzycka.

III i IV grupa wiekowa: Małgorzata Żmuda, Lidia Węclewicz oraz Justyna Wilczak.

Zespoły: „Trzy po Trzy”, „Dzieci Mazowsza” i „Rezonans”.

Nominowani z III i IV grupy wiekowej wzięli udział w przeglądzie powiatowym, który odbył się 11 marca w Sulechowie i radością informujemy, że Justyna Wilczak otrzymała wyróżnienie, a Gosia Żmuda nominację do półfinałów! Gratulujemy!

Natomiast nominowani z I i II grupy wiekowej prezentowali swoje umiejętności na przeglądzie powiatowym 12 marca w Czerwieńsku, gdzie wyróżnienia zdobyły Zuzia i Wiktoria Paprzyckie, a nominację do półfinałów otrzymały oba nasze zespoły dziecięce: „Małe Mazowsze” oraz „Rezonans”!

Wszystkim wyróżnionym i nominowanym serdecznie gratulujemy, a naszym reprezentantom życzymy powodzenia w finałach!

Date

13 marca 2019

Category

Wydarzenia kulturalne

Tags

Czerwieńsk, dzieci, festiwal, koncert, konkurs, MGOK, muzyka, piosenka, piosenki, pro arte, recytacja, rozrywka, scena, zabawa, zespół wokalny

Translate »