sidearea-img-1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.
sidearea-img-2 sidearea-img-3 sidearea-img-4 sidearea-img-5

Recent News

Newsletter

[contact-form-7 id="2374"]
sekretariat@mgok.czerwiensk.pl

Wielki sukces na Festiwalu Piosenki Legionowej !

Sukces naszych reprezentantów na eliminacjach rejonowych Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej!

Festiwal Pieśni Legionowej powstał w 2017 roku i przez cztery edycje realizowany był  w formule – ogólnopolskiej. Od roku 2021 festiwal funkcjonuje w formule – międzynarodowej. Eliminacje rejonowe odbywają się w wybranych miastach w Polsce i zagranicą. Organizatorami tegorocznej edycji festiwalu w formule międzynarodowej są: Fundacja Kultura z Pasją oraz Prezydent Miasta Pruszkowa. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Bożena Żelazowska, Poseł na Sejm RP. Eliminacje rejonowe dla województwa lubuskiego odbyły się w Bobrowicach, 3 maja.

Nasz, czerwieński Ośrodek Kultury, reprezentowali: Małgorzata Więckowska i Paweł Karbownik.  Udział w tym festiwalu, to wielkie wyzwanie dla każdego wokalisty. Przygotowania do tej nowej, muzycznej przygody – odpowiedni dobór repertuaru, właściwa interpretacja piosenek i sposób ich wykonania – trwały wiele miesięcy, pod czujnym okiem instruktora, Piotra Paderewskiego. Trud został nagrodzony! Paweł został wyróżniony, a Gosia, swoim wykonaniem piosenki, p.t.: „W suterynie, daleko za miastem”, rzuciła wszystkich na kolana i zajęła I miejsce! Tym samym reprezentować będzie województwo lubuskie podczas Finału II Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej w Pruszkowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w finale, który odbędzie się we wrześniu, w Pruszkowie.

Date

22 czerwca 2022

Category

Wydarzenia kulturalne

Tags

festiwal

Translate »