Inauguracja Roku Kulturalnego 2018/2019

Inauguracja Roku Kulturalnego, to wyjątkowe wydarzenie, które rozpoczyna kolejny rok w kulturze.

Święto osób związanych z instytucjami kulturalnymi w naszej gminie odbyło się 12 października w Sali widowiskowej Domu Kultury w Czerwieńsku. Zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, na którą składały się imprezy organizowane przez MGOK w mijającym roku kulturalnym. Dokonano podsumowania roku i zapoznano uczestników gali z planami na najbliższy rok, a także kolejne lata. Na scenie zaprezentowała się Roksana Czerniec, uczestniczka tegorocznej edycji The Voice of Poland w TVP2, a także młodzi tancerze ze szkoły tańca Mega Dance, jako zapowiedź nowej sekcji w naszym ośrodku kultury – rock`n`rolla akrobatycznego. Inauguracja nowego roku kulturalnego była tradycyjnie okazją, by podziękować i uhonorować twórców, animatorów, osoby związane z instytucjami kulturalnymi, inspirujące i organizujące wydarzenia kulturalne w mieście. Podziękowania skierowano do firm i osób, które wspierają działalność kulturalną w naszej gminie. Wyrazy uznania skierowano instruktorów i opiekunów placówek wiejskich, zaangażowanym w organizację imprez kulturalnych organizowanych przez MGOK, często kosztem czasu wolnego, weekendów, urlopu.

Tradycyjnie już, podczas inauguracji roku kulturalnego, wręczana jest statuetka „Przyjaciel kultury”. Ten honorowy tytuł przyznawany jest osobom, instytucjom bądź organizacjom szczególnie wspierającym działania na rzecz kultury czerwieńskiej. W roku bieżącym przyznano go Panu Leszkowi Jędrasowi, który zakończył swą publiczna działalność, a który przez wszystkie swe kadencje na stanowisku Przewodniczącego Rady Miejskiej wielokrotnie wykazywał się troską o stan czerwieńskiej kultury.

Na zakończenie wieczoru, zaproszono widzów do wysłuchania niezwykłego koncertu w wykonaniu Idy Tamary Zagórskiej, sopranistki z najrzadziej spotykanym głosem – sopran lirko, charakteryzującym się rozległą skalą, osiągającym brzmienie zarówno liryczne, jak i dramatyczne. Publiczność podziwiała najsłynniejsze arie operowe – Verdiego, Pucciniego, Moniuszki, Dvorzaka, Czajkowskiego jak i utwory filmowe, musicalowe, oratoryjne i operetkowe.

Ekipa MGOK serdecznie dziękuje za wspólnie spędzony rok i zaprasza do korzystania z naszej oferty i współtworzenia wydarzeń artystycznych w nowym sezonie!

15 listopada 2018

Czerwieńsk, Dom Kultury, Inauguracja Roku Kulturalnego, koncert, kultura, MGOK, scena